Популярні запитання

Відповіді на поширені питання

Ми склали невеликий рейтинг польських банків, які пропонують іноземцям можливість відкривати рахунок.
1. ING Bank Śląski
Ця організація вважається однією з найнадійніших на території Польщі — функціонує ще з 1981 року. Дає можливість іноземцям робити внесок і не передбачає оплати за рахунок, але при цьому переказ грошових коштів буде обходитися в 40 злотих.
2. Bank Millennium
Один з найбільш презентабельних банків. Консультації іноземних клієнтів можуть проводитися російською та українською мовою. Вигідна пропозиція для наших співвітчизників — програма Konto 360 °.
3. Bank Pekao
Початок роботи банку датується 1929 роком, на території Польщі було 1000 філій. Установа надійне, пропонує гнучкі програми вкладів для іноземців. Найпопулярніша — Eurokonto Mobilne.
4. PKO Bank Polski
Державний банк з безліччю представництв в воєводствах, розвиненою банківською інфраструктурою і лояльним ставленням до іноземним вкладникам. Українцям рекомендуємо розглянути внесок PKO Konto za Zero.
5. Alior bank
Ще один надійний польський банк, що пропонує оплату за рахунок в 0 злотих. Комісія за зняття коштів в банкоматах України не стягується, а вартість переказів становить близько 30 злотих. Все це пропонує програма Konto Internetowe.

Способи переказу грошей між Польщею та Україною – лише частина різноманіття доступних варіантів. За даними НБУ в 2018 році українці переказали на батьківщину з Польщі $3,65 млрд. І бажаючих відкусити свій комісійний шматочок від цього «пирога» вистачає.
У плані зручності варто відзначити системи, які дозволяють переказувати гроші онлайн, з використанням польської та зарахуванням на українську банківську картку. TransferGo дозволяє здійснювати безкоштовні перекази, але жертвувати часом. Paysend, навпаки, за фіксовану плату – миттєві перекази. Обидві системи пропонують плюшки у вигляді реферальних програм. У свою чергу TransferWise робить ставку на мультивалютність і більше підійде фрілансерам, чиї контрагенти перебувають у різних країнах світу.
Варті уваги платіжні картки, про які багато хто не знає
Гіганти Western Union і MoneyGram продовжують робити ставку на клієнтів зі світу офлайну, які вважають за краще мати справу з готівкою. Тут підкуповує швидкість. Отримати гроші у відділенні банку іншої країни можна через кілька хвилин після відправки. Але це може бути дорого і не завжди зручно – в відділення потрібно їхати, та й працюють вони не цілодобово. Якщо потрібно зробити миттєвий переказ з онлайну в офлайн – WU відмінний вибір.
Перекази SWIFT орієнтовані на досить великі суми грошей, коли в першу чергу важлива безпека – вартість і швидкість переказу тут йдуть на другий план. Monobank, який використовує європейську SEPA – це цікавий, інноваційний, але, напевно, поки все ж таки не масовий спосіб.
Окремо стоять «кустарні» перекази, такі як «знайомий з карткою ПриватБанку» або просто пересилання грошей через водіїв автобусів (такий теж практикується). Тут все на довірі і на свій страх і ризик.

Ціни на послуги польських таксомоторів. Вартість проїзду в Польщі на таксі залежить від багатьох показників, в тому числі в денний або нічний час відбувається поїздка, в межах міста, околицях або в сусідній населений пункт, чи є у пасажира багаж тощо. Існує своєрідний поділ на три тарифу: перший, найдешевший тариф - проїзд по місту; другий, дорожче, включається при виїзді за місто; третій, найдорожчий, подорож з одного польського міста в інший. Вартість першого тарифу починається від 2-х злотихза кілометр шляху (у корпорацій, які встановили найнижчу ціну). Є компанії, які вже тут пропонують дорожчі послуги. При виїзді за межі міста починає діяти так званий другий тариф, ціна поїздки збільшується на 50%. Цей тариф також діє в вихідні дні і дні, що вважаються державними або релігійними святами. Якщо необхідно їхати в сусіднє місто або гміну,то вартість зростає ще на 50% (або в два рази від початкового тарифу). Це третій тариф, який отримав назву «повернення», тобто пасажир фактично оплачує повернення порожньої машини в рідне місто.
Виклик таксі. Ще одне прекрасне нововведення - в Польщі для виклику таксі існує єдиний номер, який дуже легко запам'ятовується, - 919. Крім того, можна скористатися стаціонарними телефонами різних служб. Наприклад, у Варшаві працюють такі компанії: Express Taxi - телефон 196 63; Gold Taxi - телефон 196 88; Super Taxi - телефон 196 22; City Warsaw - телефон 194 59. Можна викликати таксі в польській столиці і з мобільного телефону, причому деякі фірми спеціально вказують дуже прості номера стільникових: 22, 866 66 66 (Prestige Taxi), 22 677 77 77 (Merc Taxi).

Сервісів бронювання хостелів в Польщі величезна кількість. Спеціально для вас ми протестували один з них – booking.com. Інші сервіси аналогічні і відрізняються незначно, проте рекомендувати можемо тільки той, що перевірили самі.
Будьте обережні при онлайн бронюванні – користуйтеся тільки перевіреними сервісами. Інакше виникає загроза заплатити шахраям і залишитися без замовлених послуг.
Користуватися послугами порталу booking.com досить просто – необхідно лише заповнити всі поля анкети-запиту і отримати результат. Уявімо коротку інструкцію, як забронювати місце в хостелі:
На головній сторінці виберіть адресу хостелу. Для цього в поле «Місце» введіть місто, а далі буде наданий повний перелік наявних місць для ночівлі. Потрібно вибрати конкретну адресу або зупинитися на всіх пропозиціях по місту.
Вкажіть термін перебування – дату вселення та, відповідно, виїзду з хостелу.
Наступний пункт «Подорожуєте Ви по роботі?», Де необхідно вибрати «так» або «ні».
Виберіть кількість осіб – окремо дітей і дорослих.
Натисніть кнопку «Перевірити ціни».
Буде надано повний список можливих пропозицій, де можна забронювати номер в хостелі. Зверніть увагу, що зліва з’явиться меню з великим переліком додаткових умов «Вибрати за критеріями» – це допоможе скоротити список пропозицій відповідно до конкретних запитів. В першу чергу там необхідно поставити «галочку» в графі «Хостели».
У верхньому меню, поряд з вибором мови, є пункт «Вибір валюти» – його можна встановити в будь-яких грошових одиницях або поставити значення «Валюта готелю».
При натисканні на конкретну пропозицію хостелу відкриється сторінка з детальною інформацією. Трохи нижче будуть перераховані вільні номери і їх вартість.
Виберіть підходящий. Для цього в рядку таблиці з його описом, в колонці «Виберіть номер» вкажіть номер кімнати (зі списку запропонованих).
Після вказівки номера в правій колонці з’явиться кнопка «Я бронюю», яку і слід натиснути.
Далі буде запропонована до заповнення анкета потенційного мешканця. Питання стандартні, але слід пам’ятати, що дані ПІБ повинні заповнюватися латиницею, відповідно до написання в закордонному паспорті.
Натискаєте відповідну кнопку і завершуєте бронювання.
Для більшої зручності на сайті booking.com краще зареєструватися, прив’язавши до профілю свою платіжну карту. В цьому випадку всі оплати будуть відбуватися автоматично, а зняти хостел в Польщі буде простіше.

Українці з польськими візами можуть легально працювати в інших країнах - за умови отримання листа відрядження А-1.

Середня вартість оренди квартири в Празі в 2024 році
3 кімнати – 1000-1200 євро на місяць.
2 кімнати – 700-800 євро на місяць.
1 кімната – 400-600 євро на місяць.

Змінити роботу можна за умови отримання нового дозволу на виконання праці, сам процес його отримання може зайняти до 30 днів.

Шукаємо обмінні пункти на вулицях Праги на віддалі від її центру і туристичних зон. Найвигідніший курс саме там.

Які роботи в Польщі вважаються сезонними?
Сезонними вважаються роботи, що виконуються протягом певного періоду в році через кліматичні або інші природні умови. Зазвичай, коли мова йде про сезонні роботи, то мається на увазі весняно-літній період.
До сезонних робіт відносяться:
- роботи в сільському господарстві;
- роботи у сфері туризму;
- окремі види робіт на лісозаготівлі;
- ремонтні та будівельні роботи;
- робота на деяких підприємствах промисловості (наприклад, рибна, цукрова, консервна промисловість);
- робота на морі (на круїзних чи риболовецьких суднах, поромах тощо).

Зазвичай сезонні роботи тривають у весняно-літній період, однак деякі роботи можуть тривати і восени, впродовж вересня, жовтня і навіть до листопада - до настання заморозків і непридатних погодних умов.
Власне, пік попиту на роботу сезонних працівників припадає на короткий період з травня по вересень.
Українці, в залежності від наявної візи та дозволу на роботу, можуть працювати на сезонних роботах максимум від шести до дев'яти місяців на рік.

Для того, аби легально працювати на сезонних роботах в Польщі, українцю необхідно:
- мати польську робочу візу типу D05b;
- отримати дозвіл на сезонну роботу;
- підписати відповідний договір із працедавцем.

Для легального працевлаштування на будь-яку роботу в Польщі іноземець перш за все повинен отримати польську робочу візу. Існує декілька видів польських робочих віз, однак для тих, кого цікавлять сезонні роботи, необхідна саме віза типу D05b.

Раніше, для того, аби прийняти на сезонну роботу іноземця, роботодавцю необхідно було написати заяву про намір надати працю іноземцю в Управлінні Праці (urząd pracy).

Однак з 1 січня 2018 року, відповідно до нових правил працевлаштування іноземців в Польщі, іноземцям видають дозвіл на сезонну роботу - новий вид документу, передбачений польським законодавством.

Він видається старостою на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю, за яку роботодавець повинен заплатити 30 злотих.

Дозвіл на сезонну роботу видається іноземцям з країн, що не є членами ЄС і дає право на роботу в галузях, що вважаються сезонними. Ви можете працювати максимум 9 місяців протягом календарного року:

У випадку в’їзду до Польщі для сезонної роботи термін 9 місяців починає рахуватися з дня від якого активний дозвіл.
Якщо іноземець вже знаходиться на території Польщі, то термін 9 місяців починає рахуватися з дня видачі дозволу на сезонну роботу.
Зверніть увагу! Працевлаштування іноземців у Польщі на сезонні роботи можливе ВИКЛЮЧНО за наявності Дозволу на сезонну роботу!

Зауважте, іноземець може працювати лише у того роботодавця, котрий вказаний у дозволі на сезонну роботу!

Для більшості сезонних робіт в Польщі знання мови не є обов'язковим. Достатньо буде знати лише декілька стандартних фраз для повсякденного спілкування з поляками (наприклад, в магазині) і, якщо потрібно професійних термінів (наприклад, на будові).

Вам навіть не потрібно хвилюватися стосовно того, що з роботодавцем доведеться підписувати трудовий договір укладений польською мовою, де ви можете не зрозуміти і не знати про якісь важливі пункти, оскільки відповідно до вимог, роботодавець зобов’язаний буде надати вам примірник договору перекладений на зрозумілу для вас мову.

Окрім того, варто знати, що, вивчити польську мову українцям нескладно, оскільки вона, як і українська, відноситься до слов’янської групи мов і чимось схожа до нашої рідної мови. Ну, а перебуваючи в польськомовному середовищі, протягом певного часу можна легко освоїтися і заговорити не гірше, ніж самі поляки.

Як показує практика, вік це зовсім не перешкода, головне щоб ви розуміли, що можете витримати навантаження. Багато роботодавців навпаки більше радіють коли той хто шукає роботу за кордоном більш дорослий, це означає,що робітник досвідчений і такі люди можуть отримати більш високу посаду після випробувального терміну.

Серед найбільш затребуваних вакансій, які пропонують польські роботодавці:
• будівельник;
• електромонтер;
• кухар;
• офіціант;
• водій;
• працівник на м'ясокомбінаті;
• зварювальник;
• столяр;
• майстер на виробництві та ін.

Серед основних вимог, які висувають для роботи в Польщі для чоловіків:
• хороший стан здоров'я;
• без шкідливих звичок;
• хороша працездатність;
• здатність до навчання.
• Польські роботодавці пропонують чоловікам великий перелік вакансій - від майстра на виробництві до різноробочого.
• Також роботодавці звертають увагу на рівень кваліфікації і досвід роботи претендента.

Основні переваги роботи:
• висока оплата праці: від 500 до 2500 доларів на місяць;
• невисока вартість оформлення пакету документів для роботи (в середньому, 3500 грн);
• можна влаштуватися без знання мови;
• можливість переїхати в ЄС разом з сім'єю.

Польські роботодавці пропонують для жінок великий вибір вакансій, в тому числі:
• швачка;
• касир;
• покоївка;
• кухар;
• пакувальниця;
• доглядальниця.
Роботодавці не пред'являють жодних специфічних вимог до робітницям цих професій. Найпоширеніші вакансії, які пропонують для жінок - покоївки, касирки і пакувальники товарів.

Польські роботодавці готові запропонувати українським жінкам велику кількість вакансій і в сфері обслуговування, і на виробництві, і зі збору врожаю в сільському господарстві. Вимоги до робітниць в основному залежать від виду роботи, яку вони будуть виконувати. Наприклад, жінки, які будуть працювати в сфері обслуговування, повинні хоча б трохи володіти польською мовою. Що стосується роботи для жінок в сфері виробництва, то роботодавці до них в основному не ставлять ніяких вимог.

ТОВ «Робота за кордоном від Андрія Марисюка» ЄДРПОУ: 42927728 © 2014-2024. Ліцензія №860 видана міністерством соціальної політики України. Всі права захищено.

Правила користування сайтом  |  Політика конфіденційності сайту

ЄДРПОУ: 42927728

Ліцензія №860 видана міністерством соціальної політики України. Всі права захищено. © 2014-2024.

Telegram
1
Viber
1
1