Ми склали невеликий рейтинг польських банків, які пропонують іноземцям можливість відкривати рахунок.
1. ING Bank Śląski
Ця організація вважається однією з найнадійніших на території Польщі — функціонує ще з 1981 року. Дає можливість іноземцям робити внесок і не передбачає оплати за рахунок, але при цьому переказ грошових коштів буде обходитися в 40 злотих.
2. Bank Millennium
Один з найбільш презентабельних банків. Консультації іноземних клієнтів можуть проводитися російською та українською мовою. Вигідна пропозиція для наших співвітчизників — програма Konto 360 °.
3. Bank Pekao
Початок роботи банку датується 1929 роком, на території Польщі було 1000 філій. Установа надійне, пропонує гнучкі програми вкладів для іноземців. Найпопулярніша — Eurokonto Mobilne.
4. PKO Bank Polski
Державний банк з безліччю представництв в воєводствах, розвиненою банківською інфраструктурою і лояльним ставленням до іноземним вкладникам. Українцям рекомендуємо розглянути внесок PKO Konto za Zero.
5. Alior bank
Ще один надійний польський банк, що пропонує оплату за рахунок в 0 злотих. Комісія за зняття коштів в банкоматах України не стягується, а вартість переказів становить близько 30 злотих. Все це пропонує програма Konto Internetowe.
Офіційна робота в Польщі масажистом у 2023 році українцям дає можливість заробити від 13 до 22 злотих за годину. Пропонується графік роботи 8 або 12 годин, 5-6 днів на тиждень. Завдяки цьому є можливість отримати 3000-4500 злотих за місяць. Ми пропонуємо безкоштовні актуальні вакансії, інформацію та відгуки про роботу в Польщі масажистом. Читати більше
Відповіді на поширені питання
Способи переказу грошей між Польщею та Україною – лише частина різноманіття доступних варіантів. За даними НБУ в 2018 році українці переказали на батьківщину з Польщі $3,65 млрд. І бажаючих відкусити свій комісійний шматочок від цього «пирога» вистачає.
У плані зручності варто відзначити системи, які дозволяють переказувати гроші онлайн, з використанням польської та зарахуванням на українську банківську картку. TransferGo дозволяє здійснювати безкоштовні перекази, але жертвувати часом. Paysend, навпаки, за фіксовану плату – миттєві перекази. Обидві системи пропонують плюшки у вигляді реферальних програм. У свою чергу TransferWise робить ставку на мультивалютність і більше підійде фрілансерам, чиї контрагенти перебувають у різних країнах світу.
Варті уваги платіжні картки, про які багато хто не знає
Гіганти Western Union і MoneyGram продовжують робити ставку на клієнтів зі світу офлайну, які вважають за краще мати справу з готівкою. Тут підкуповує швидкість. Отримати гроші у відділенні банку іншої країни можна через кілька хвилин після відправки. Але це може бути дорого і не завжди зручно – в відділення потрібно їхати, та й працюють вони не цілодобово. Якщо потрібно зробити миттєвий переказ з онлайну в офлайн – WU відмінний вибір.
Перекази SWIFT орієнтовані на досить великі суми грошей, коли в першу чергу важлива безпека – вартість і швидкість переказу тут йдуть на другий план. Monobank, який використовує європейську SEPA – це цікавий, інноваційний, але, напевно, поки все ж таки не масовий спосіб.
Окремо стоять «кустарні» перекази, такі як «знайомий з карткою ПриватБанку» або просто пересилання грошей через водіїв автобусів (такий теж практикується). Тут все на довірі і на свій страх і ризик.
Ціни на послуги польських таксомоторів. Вартість проїзду в Польщі на таксі залежить від багатьох показників, в тому числі в денний або нічний час відбувається поїздка, в межах міста, околицях або в сусідній населений пункт, чи є у пасажира багаж тощо. Існує своєрідний поділ на три тарифу: перший, найдешевший тариф - проїзд по місту; другий, дорожче, включається при виїзді за місто; третій, найдорожчий, подорож з одного польського міста в інший. Вартість першого тарифу починається від 2-х злотихза кілометр шляху (у корпорацій, які встановили найнижчу ціну). Є компанії, які вже тут пропонують дорожчі послуги. При виїзді за межі міста починає діяти так званий другий тариф, ціна поїздки збільшується на 50%. Цей тариф також діє в вихідні дні і дні, що вважаються державними або релігійними святами. Якщо необхідно їхати в сусіднє місто або гміну,то вартість зростає ще на 50% (або в два рази від початкового тарифу). Це третій тариф, який отримав назву «повернення», тобто пасажир фактично оплачує повернення порожньої машини в рідне місто.
Виклик таксі. Ще одне прекрасне нововведення - в Польщі для виклику таксі існує єдиний номер, який дуже легко запам'ятовується, - 919. Крім того, можна скористатися стаціонарними телефонами різних служб. Наприклад, у Варшаві працюють такі компанії: Express Taxi - телефон 196 63; Gold Taxi - телефон 196 88; Super Taxi - телефон 196 22; City Warsaw - телефон 194 59. Можна викликати таксі в польській столиці і з мобільного телефону, причому деякі фірми спеціально вказують дуже прості номера стільникових: 22, 866 66 66 (Prestige Taxi), 22 677 77 77 (Merc Taxi).
Сервісів бронювання хостелів в Польщі величезна кількість. Спеціально для вас ми протестували один з них – booking.com. Інші сервіси аналогічні і відрізняються незначно, проте рекомендувати можемо тільки той, що перевірили самі.
Будьте обережні при онлайн бронюванні – користуйтеся тільки перевіреними сервісами. Інакше виникає загроза заплатити шахраям і залишитися без замовлених послуг.
Користуватися послугами порталу booking.com досить просто – необхідно лише заповнити всі поля анкети-запиту і отримати результат. Уявімо коротку інструкцію, як забронювати місце в хостелі:
На головній сторінці виберіть адресу хостелу. Для цього в поле «Місце» введіть місто, а далі буде наданий повний перелік наявних місць для ночівлі. Потрібно вибрати конкретну адресу або зупинитися на всіх пропозиціях по місту.
Вкажіть термін перебування – дату вселення та, відповідно, виїзду з хостелу.
Наступний пункт «Подорожуєте Ви по роботі?», Де необхідно вибрати «так» або «ні».
Виберіть кількість осіб – окремо дітей і дорослих.
Натисніть кнопку «Перевірити ціни».
Буде надано повний список можливих пропозицій, де можна забронювати номер в хостелі. Зверніть увагу, що зліва з’явиться меню з великим переліком додаткових умов «Вибрати за критеріями» – це допоможе скоротити список пропозицій відповідно до конкретних запитів. В першу чергу там необхідно поставити «галочку» в графі «Хостели».
У верхньому меню, поряд з вибором мови, є пункт «Вибір валюти» – його можна встановити в будь-яких грошових одиницях або поставити значення «Валюта готелю».
При натисканні на конкретну пропозицію хостелу відкриється сторінка з детальною інформацією. Трохи нижче будуть перераховані вільні номери і їх вартість.
Виберіть підходящий. Для цього в рядку таблиці з його описом, в колонці «Виберіть номер» вкажіть номер кімнати (зі списку запропонованих).
Після вказівки номера в правій колонці з’явиться кнопка «Я бронюю», яку і слід натиснути.
Далі буде запропонована до заповнення анкета потенційного мешканця. Питання стандартні, але слід пам’ятати, що дані ПІБ повинні заповнюватися латиницею, відповідно до написання в закордонному паспорті.
Натискаєте відповідну кнопку і завершуєте бронювання.
Для більшої зручності на сайті booking.com краще зареєструватися, прив’язавши до профілю свою платіжну карту. В цьому випадку всі оплати будуть відбуватися автоматично, а зняти хостел в Польщі буде простіше.
Більше про роботу в Польщі масажистом
Польща залюбки приймає на роботу громадян інших країн. Велика кількість вакансій, нестача робочих рук створили сприятливу для трудових мігрантів атмосферу. Сотні тисяч українців, незадоволених умовами труда та заробітною платою на батьківщині, їдуть до сусідньої країни. Робота масажистом в Польщі надається як чоловікам, так й жінкам. Велика кількість закладів шукають професійного фахівця, як з досвідом роботи, так й без нього.
Особливості роботи масажистом
Професія масажиста достатньо затребувана. Її особливістю є те, що вивчити спеціальність можна протягом нетривалого часу. Основні навички та кваліфікація проходять із практикою. Втім, існують деякі обмеження. Наприклад, роботодавці спочатку більш охоче беруть на роботу фахівців після медичних навчальних закладів різного рівня акредитації.
Особливості роботи залежать від типу закладу, де працює масажист та технік, котрими він користується.
Виділяють:
- Дитячий масаж. Спеціаліст працює з дітьми різного віку, навіть з немовлятами. Основна ціль – забезпечити здорове зростання, проведення профілактичних та оздоровчих процедур.
- Спортивний масаж. При роботі зі спортсменами основною задачею є активація властивостей організму, підготовка до великих фізичних навантажень.
- Косметологічний масаж. Надається з метою покращення зовнішнього вигляду та самопочуття.
В Польщі останній напрямок є найбільш популярним серед наявних вакансій. Розвита по всій країні туристична галузь, існування великої кількості готелів, СПА-салонів, масажних кабінетів зумовлюють великий попит на кваліфікованих масажистів.
Перед влаштування на роботу слід подбати про пакет документів, які обов’язково знадобляться:
- український та закордонний паспорти;
- медична страховка;
- анкета для отримання візи;
- запрошення на роботу;
- дипломи та сертифікати, котрі підтверджують рівень кваліфікації.
Якщо диплом був виданий на Україні, слід подбати про його переклад.
Також є можливість потрапити у спеціальній центр підготовки кадрів й отримати освіту та необхідні для працевлаштування документі безпосередньо у Польщі. Заклад профільної освіти надає диплом європейського зразка. Проте навчання необхідно оплатити самостійно, й триває воно приблизно 2 роки.
Заробітна плата та умови праці
На відміну від багатьох місць роботи, де заробітна плата фіксована – масажисти отримують погодинну ставку, або окрему суму за кожного клієнта. Також додатково слід обговорювати час, коли попит на послуги фахівця відсутній. Він також оплачується, але 2 рази нижче, ніж активні години. Також є можливість отримати чайові, котрі стануть приємним додатком до власного бюджету.
Середня заробітна плата за роботу масажиста у Польщі та вимоги приведені у таблиці:
Вакансія |
Місто |
Заробітна плата у гривнях |
Вимоги |
Масажист |
Варшава |
29000 |
Досвід роботи від 1 року |
Масажист у готель |
Познань |
22000 |
Наявність медичної книжки, досвід роботи |
Масажист на базу відпочинку |
Гданськ |
19000 |
Досвід від 2 років, вік до 45 років, наявність сертифікату |
Масажист у готель |
Варшава |
28000 |
Досвід від 1 року, наявність біометричного паспорту та робочої візи |
У більшості випадків графік роботи плаваючий і залежить від роботодавця. З п’ятниці по неділю – найактивніший період, коли працювати обов’язково. Робочий день триває близько 6 годин у першу або другу зміну, але у кінці тижня зміна нараховує 12 годин. Саме у цей час потік клієнтів найбільший. З фізичної точки зору – це важке навантаження на масажиста, проте й заробити можна у декілька разів вище.
Вимоги до робітників
Зокрема наявності необхідних документів для роботи масажистом у Польщі необхідно мати знання у галузях:
- анатомія та фізіологія людини;
- показники проведення медичних процедур;
- різноманітні технічні засоби масажу;
- лікувальні та косметологічні процедури та матеріали.
Також для роботи в SPA знадобиться володіння процедурами для банного комплексу (пропарювання віником, пілінг, пінний і зволожуючий масажі, процедури в хамамі). Знання додаткових технік буде перевагою.
Масажист повен мати гарну фізичну форму та сильні, доглянуті руки. Адже саме вони є його робочим інструментом. Більшість часу доведеться проводити на ногах.
Також звертають увагу на особисті якості людини:
- вміння встановити контакт з клієнтом;
- ввічливість;
- доброзичливість;
- акуратність;
- працьовитість.
Щоб бути затребуваним спеціалістом необхідно весь час вивчати нові техніки, підвищувати рівень знань.
Перевагами цієї роботи можна назвати високий рівень здобутку, досить невеликий час для отримання професії, можливість проведення самостійної практики.
Проте слід звернути увагу й на недоліки. Це фізичне навантаження, необхідність постійного самовдосконалення, велика відповідальність за клієнта.
Умови проживання
Більшість працедавців надають безкоштовне житло для іноземних робітників. Із заробітної плати вираховується тільки сума комунальних платежів. Відсутність розходів на оплату житла та впевненість у наявності даху над головою дозволяють почуватися більш впевнено у чужій країні. Якщо місце роботи знаходиться у готельному комплексі, то й проживання відбувається там. Не має необхідності витрачати кошти на транспорт, щоб дістатися робочого місця.
Працівнику надається місце у кімнаті, розрахованій на 3-4 особи. Продукти харчування слід купувати самостійно, готувати також.
Слід зазначити й якість наданого житла: у кімнатах присутня побутова техніка, зроблено сучасний ремонт. Польські роботодавці забезпечують комфортні умови проживання для своїх співробітників, щоб мінімізувати стресові ситуації, пов'язані з побутовими проблемами в чужій країні, та заохотити до плідної та довготривалої співпраці.
Роботу масажиста у Польщі надають лікарні, поліклініки, масажні і спа-салони, фітнес-центри і спортивні організації, готелі і бази відпочинку. Європейський досвід, сучасне обладнання, нові техніки масажу можуть стати гарним стартом власної практики.