Ми склали невеликий рейтинг польських банків, які пропонують іноземцям можливість відкривати рахунок.
1. ING Bank Śląski
Ця організація вважається однією з найнадійніших на території Польщі — функціонує ще з 1981 року. Дає можливість іноземцям робити внесок і не передбачає оплати за рахунок, але при цьому переказ грошових коштів буде обходитися в 40 злотих.
2. Bank Millennium
Один з найбільш презентабельних банків. Консультації іноземних клієнтів можуть проводитися російською та українською мовою. Вигідна пропозиція для наших співвітчизників — програма Konto 360 °.
3. Bank Pekao
Початок роботи банку датується 1929 роком, на території Польщі було 1000 філій. Установа надійне, пропонує гнучкі програми вкладів для іноземців. Найпопулярніша — Eurokonto Mobilne.
4. PKO Bank Polski
Державний банк з безліччю представництв в воєводствах, розвиненою банківською інфраструктурою і лояльним ставленням до іноземним вкладникам. Українцям рекомендуємо розглянути внесок PKO Konto za Zero.
5. Alior bank
Ще один надійний польський банк, що пропонує оплату за рахунок в 0 злотих. Комісія за зняття коштів в банкоматах України не стягується, а вартість переказів становить близько 30 злотих. Все це пропонує програма Konto Internetowe.
Офіційна робота в Польщі музикантом у 2023 році допоможе українцям заробити від 13 до 22 злотих за годину. Пропонується графік роботи 8 або 12 годин, 5-6 днів на тиждень. Завдяки цьому вдається заробити 3000-4500 злотих за місяць. Ми пропонуємо безкоштовні актуальні вакансії, інформацію та відгуки про роботу в Польщі музикантом. Читати більше
Відповіді на поширені питання
Способи переказу грошей між Польщею та Україною – лише частина різноманіття доступних варіантів. За даними НБУ в 2018 році українці переказали на батьківщину з Польщі $3,65 млрд. І бажаючих відкусити свій комісійний шматочок від цього «пирога» вистачає.
У плані зручності варто відзначити системи, які дозволяють переказувати гроші онлайн, з використанням польської та зарахуванням на українську банківську картку. TransferGo дозволяє здійснювати безкоштовні перекази, але жертвувати часом. Paysend, навпаки, за фіксовану плату – миттєві перекази. Обидві системи пропонують плюшки у вигляді реферальних програм. У свою чергу TransferWise робить ставку на мультивалютність і більше підійде фрілансерам, чиї контрагенти перебувають у різних країнах світу.
Варті уваги платіжні картки, про які багато хто не знає
Гіганти Western Union і MoneyGram продовжують робити ставку на клієнтів зі світу офлайну, які вважають за краще мати справу з готівкою. Тут підкуповує швидкість. Отримати гроші у відділенні банку іншої країни можна через кілька хвилин після відправки. Але це може бути дорого і не завжди зручно – в відділення потрібно їхати, та й працюють вони не цілодобово. Якщо потрібно зробити миттєвий переказ з онлайну в офлайн – WU відмінний вибір.
Перекази SWIFT орієнтовані на досить великі суми грошей, коли в першу чергу важлива безпека – вартість і швидкість переказу тут йдуть на другий план. Monobank, який використовує європейську SEPA – це цікавий, інноваційний, але, напевно, поки все ж таки не масовий спосіб.
Окремо стоять «кустарні» перекази, такі як «знайомий з карткою ПриватБанку» або просто пересилання грошей через водіїв автобусів (такий теж практикується). Тут все на довірі і на свій страх і ризик.
Ціни на послуги польських таксомоторів. Вартість проїзду в Польщі на таксі залежить від багатьох показників, в тому числі в денний або нічний час відбувається поїздка, в межах міста, околицях або в сусідній населений пункт, чи є у пасажира багаж тощо. Існує своєрідний поділ на три тарифу: перший, найдешевший тариф - проїзд по місту; другий, дорожче, включається при виїзді за місто; третій, найдорожчий, подорож з одного польського міста в інший. Вартість першого тарифу починається від 2-х злотихза кілометр шляху (у корпорацій, які встановили найнижчу ціну). Є компанії, які вже тут пропонують дорожчі послуги. При виїзді за межі міста починає діяти так званий другий тариф, ціна поїздки збільшується на 50%. Цей тариф також діє в вихідні дні і дні, що вважаються державними або релігійними святами. Якщо необхідно їхати в сусіднє місто або гміну,то вартість зростає ще на 50% (або в два рази від початкового тарифу). Це третій тариф, який отримав назву «повернення», тобто пасажир фактично оплачує повернення порожньої машини в рідне місто.
Виклик таксі. Ще одне прекрасне нововведення - в Польщі для виклику таксі існує єдиний номер, який дуже легко запам'ятовується, - 919. Крім того, можна скористатися стаціонарними телефонами різних служб. Наприклад, у Варшаві працюють такі компанії: Express Taxi - телефон 196 63; Gold Taxi - телефон 196 88; Super Taxi - телефон 196 22; City Warsaw - телефон 194 59. Можна викликати таксі в польській столиці і з мобільного телефону, причому деякі фірми спеціально вказують дуже прості номера стільникових: 22, 866 66 66 (Prestige Taxi), 22 677 77 77 (Merc Taxi).
Сервісів бронювання хостелів в Польщі величезна кількість. Спеціально для вас ми протестували один з них – booking.com. Інші сервіси аналогічні і відрізняються незначно, проте рекомендувати можемо тільки той, що перевірили самі.
Будьте обережні при онлайн бронюванні – користуйтеся тільки перевіреними сервісами. Інакше виникає загроза заплатити шахраям і залишитися без замовлених послуг.
Користуватися послугами порталу booking.com досить просто – необхідно лише заповнити всі поля анкети-запиту і отримати результат. Уявімо коротку інструкцію, як забронювати місце в хостелі:
На головній сторінці виберіть адресу хостелу. Для цього в поле «Місце» введіть місто, а далі буде наданий повний перелік наявних місць для ночівлі. Потрібно вибрати конкретну адресу або зупинитися на всіх пропозиціях по місту.
Вкажіть термін перебування – дату вселення та, відповідно, виїзду з хостелу.
Наступний пункт «Подорожуєте Ви по роботі?», Де необхідно вибрати «так» або «ні».
Виберіть кількість осіб – окремо дітей і дорослих.
Натисніть кнопку «Перевірити ціни».
Буде надано повний список можливих пропозицій, де можна забронювати номер в хостелі. Зверніть увагу, що зліва з’явиться меню з великим переліком додаткових умов «Вибрати за критеріями» – це допоможе скоротити список пропозицій відповідно до конкретних запитів. В першу чергу там необхідно поставити «галочку» в графі «Хостели».
У верхньому меню, поряд з вибором мови, є пункт «Вибір валюти» – його можна встановити в будь-яких грошових одиницях або поставити значення «Валюта готелю».
При натисканні на конкретну пропозицію хостелу відкриється сторінка з детальною інформацією. Трохи нижче будуть перераховані вільні номери і їх вартість.
Виберіть підходящий. Для цього в рядку таблиці з його описом, в колонці «Виберіть номер» вкажіть номер кімнати (зі списку запропонованих).
Після вказівки номера в правій колонці з’явиться кнопка «Я бронюю», яку і слід натиснути.
Далі буде запропонована до заповнення анкета потенційного мешканця. Питання стандартні, але слід пам’ятати, що дані ПІБ повинні заповнюватися латиницею, відповідно до написання в закордонному паспорті.
Натискаєте відповідну кнопку і завершуєте бронювання.
Для більшої зручності на сайті booking.com краще зареєструватися, прив’язавши до профілю свою платіжну карту. В цьому випадку всі оплати будуть відбуватися автоматично, а зняти хостел в Польщі буде простіше.
Більше про роботу в Польщі музикантом
Робота в європейських країнах приваблює своєю стабільністю, заробітком, можливістю зростання та подальшого проживання. В Польщі пропонують вакансії для чоловіків, жінок, сімейних пар, студентів, людей з вищою освітою і без спеціальних знань. Робота музикантом в Польщі також достатньо поширена пропозиція. Таких спеціалістів охоче беруть до розважальних закладів, у виховні установи, приватними вихователями.
Особливості роботи музикантом
Вирішивши їхати на заробітки в Польщу можна влаштуватися на роботу, яка не вимагає спеціальних знань (помічником на ферму, пакувальником, покоївкою, офіціантом тощо). Але заробітна плата буде значно вища, якщо є певна кваліфікація. В польських містах потрібні лікарі, інженери, програмісти, музиканти. Переваги працевлаштування музикантом:
- гідна оплата праці;
- хороші умови роботи;
- гарантії при офіційному працевлаштуванні;
- можливість здобувати освіту або підвищувати кваліфікацію, отримати сертифікат європейського рівня;
- удосконалення навичок спілкування і навчання мові;
- переваги при володінні польською або англійською мовами;
- перспективи кар’єрного росту та можливість виїхати до інших країн.
Музикант – творча спеціальність, потребує певних умов для підготовки до діяльності. При виборі вакансії слід звернути увагу на пропозиції, де пропонують проживання, харчування, місто роботи. Є свої особливості працевлаштування в сфері музики в Польщі:
- педагогічний напрям: в навчальному закладі, приватним способом;
- сфера розваг: в закладах культури або сфері послуг – ресторани, готелі.
Якщо бажаєте отримати посаду викладача музики у школі, тут бажано мати не лише спеціальну підготовку, а й знання польської. Можна влаштуватись домашнім вихователем, репетитором в сім’ю. Також популярна вакансія музиканта в різні заклади розваг: кафе, ресторани, клуби. Тут слід ураховувати до якого міста країни краще приїжджати – туристичні центри Зелена Гура, Люблін, Катовіце, Краків та інші.
Заробітна плата та умови праці
Робота музикантом в Польщі є доступною для всіх бажаючих. Стать немає значення. Мінімальний рівень заробітної плати нижче ніж в інших європейських країнах. Тому поляки, по закінченню закладів, шукають роботу за кордоном. Вакантними залишаються посади музичних працівників в різних сферах життя. Влітку в країні відбувається багато музичних фестивалів.
Працівники культури, які мають музичну освіту можуть влаштуватись до клубів, центрів, дитячих таборів, займатись музичним супроводом. Але це тимчасова робота. На постійну роботу беруть музикантів до ресторанів, барів. Умови праці не такі важкі, як на підприємстві. Оплата погодинна. Всі умови записують в угоді. Для того щоб отримати посаду у навчальному закладі загального або музичного спрямування, треба мати диплом та інші документи, бажано знати мову. Умови роботи – ставка, вихідні, свята і весь соціальний пакет.
Заробітна плата – в середньому 500-550 євро на місяць. Взагалі мінімальна фіксована оплата в країні не може бути менше 2000 злотих. Якщо працевлаштування приватним чином, то в контракті, що складається між працівником і роботодавцем, регулюються заробітна плата, строки діяльності, умови праці і проживання, харчування. Частіше заробітчани знаходять роботу музикантом в сфері послуг в містах, де поширений туризм.
Вимоги до робітників
З чого починати пошук вакансії робота музикантом в Польщі для українців? Перш за все, звернутись до сайтів, які пропонують офіційне працевлаштування. Тут посади розділені за статтю, освітою, компаніями, містами, популярністю. Визначившись з фірмою або роботодавцем, слід звернутись до них зі своїм резюме та підготувати пакет документів для виїзду до сусідньої країни. Він повинен містити:
- паспорт закордонний;
- дозвіл на роботу;
- для юнаків приписне свідоцтво або військовий квиток;
- запрошення від роботодавця (бажано);
- документ про освіту (спеціальну музичну чи вищу).
Заробітна плата музиканта буде залежати від закладу, в якому йому пропонують роботу, рівня його кваліфікації, міста держави. Якщо це велике місто (Варшава, Краків) – рівень зарплат тут вище. У курортних та туристичних зонах в сезон зарплата буде перевищувати рівень виплат в інший час.
Переваги мають спеціалісти, які володіють польською та іншими іноземними мовами. До особистих вимог до всіх претендентів на посаду музиканта відносять: професіоналізм, вміння спілкуватися, педагогічні здібності, фізичне здоров’я, відсутність шкідливих звичок, дисциплінованість, відповідальність. В закладах освіти вимагають від шукачів медичної довідки про стан здоров’я. Тому, іноді слід проходити медичне обстеження.
Умови проживання
Умови проживання для тих, хто визначився з вакансією робота музикантом в Польщі, залежать від того в якому місті зупинитися. Для такої категорії працівників житло за рахунок роботодавця можливе лише за приватним напрямом. Якщо вихователь проживає і харчується за місцем роботи, це може бути знято з його заробітної плати. У випадках, коли працевлаштування в закладі, музиканти винаймають житло. Тут можливо декілька варіантів:
- оренда квартири – вартість залежить від розташування (центр, околиця) – 250-500 доларів;
- окрема кімната – від 100 до 200 доларів;
- місце в хостелі, гуртожитку (кімната на 4-5 людей) – 50-100 доларів.
Вартість харчування буде приблизно 20-25% від заробітку. Також слід враховувати можливі витрати на проїзд у міському транспорті – 0,75-0,85 доларів, мобільний зв'язок та інтернет – 15-20 доларів.
Обираючи місто для проживання і роботи, підписуючи угоду з роботодавцем слід з’ясувати:
- скільки годин доведеться працювати;
- як виплачується заробітна плата;
- які умови проживання пропонуються;
- які бонуси є: страхування, проїзд, харчування, сплата за комунальні послуги тощо.
Працевлаштування за кордоном – це шанс для тих, хто хоче покращити свій добробут, побудувати кар’єру.